Przegrana z Ruchem

Niestety szczypiornistki ze Śląska okazały się za mocne dla naszego zespołu.

W ramach 10 kolejki rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet w niedzielę 21 stycznia 2024, o godzinie 18:00 rozpoczęliśmy pojedynek z KPR Ruch Chorzów.
Zawodniczki z Chorzowa, zajmując pierwsze miejsce w tabeli, były zdecydowanym faworytem tego spotkania.
Początek meczu był bardzo wyrównany. Do około 20 minuty toczyliśmy bój „bramka za bramkę”. Jednak w końcówce pierwszej części spotkania zawodniczkom Ruchu udało się wypracować 4 bramkową przewagę i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 9-13.

Druga połowa to zdecydowana dominacja zespołu przyjezdnego. Chorzowianki skutecznie wykorzystywały nasze błędy i pomyłki systematycznie powiększając przewagę.

Mimo porażki nasza gra momentami mogła się podobać. Gromko oklaskiwane były szczególnie efektowne ataki szybkie, w pierwsze i drugie tempo, a także gra na zwodzie naszych skrzydłowych Nikoli Jarosz i Sabiny Gałuszki. Bardzo dobrze w bramce poradziła sobie również, występująca po raz pierwszy w barwach Vitamineo, Jolanta Trojanowska. Zaliczyła ona kilka świetnych interwencji, szczególnie w pierwszej części spotkania.
Dziewczyny grały ambitnie, niestety nie wystarczyło to na przeciwnika, który aspiruje do awansu do Orlen Superligi Kobiet.

Po meczu trenerzy obu zespołów wybrali zawodniczki, które według nich zasłużyły na miano najlepszych w spotkaniu. MVP w drużynie Ruchu została grająca z numerem 19 skrzydłowa Patrycja Wiśniewska, natomiast najlepszą zawodniczką w naszym zespole została wybrana Joanna Załoga. Słodkie nagrody dla zawodniczek ufundował nasz sponsor Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów – 21-35

Naszym następnym przeciwnikiem również będzie zespół ze Śląska. Tym razem udajemy do Gliwic, by tam zmierzyć się z miejscową Sośnicą. Mecz zaplanowano w sobotę 27 stycznia 2024, o godzinie 17:00.

Zdjęcia: Kacper Loch