SEZON 2023/2024

Zanim rozpoczął się sezonu 2023/2024 doszło do transformacji rozgrywek.
Władze Związku Piłki Ręczne w Polsce zdecydowały o utworzeniu nowego poziomu rozgrywkowego, stanowiącego bezpośrednie zaplecze Orlen Superligi Kobiet.
Utworzono Ligę Centralną Kobiet, w skład której weszły 4 najlepsze zespoły z każdej grupy, które w minionym sezonie rywalizowały w I Lidze.
W sezonie 2022/2023 zajęliśmy 4 miejsce w tabeli grupy B I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, co dało nam prawo do gry na zapleczu Superligi.
Reforma ligi sprawiła, że ponownie, po kilku latach przerwy stajemy do rywalizacji z zespołami z całej Polski, a nie tylko z 3 najbliższych nam województw. Wiąże się to z dużo dalszymi wyjazdami, niejednokrotnie wymagającymi noclegu przed meczem.

W sezonie 2023/2024 będziemy rywalizować z zespołami: UKS Dziewiątka Legnica, MTS Żory, SPR Sośnica Gliwice, KPR Ruch Chorzów, SPR Gdynia, SPR Sambor Tczew, SPR Pogoń Szczecin, Handball Warszawa, Suzuki Korona Handball Kielce, PREZERO APR Radom, ENEA Piłka Ręczna Poznań.

Sezon 2023/2024 do 22 kolejki rozgrywek i 22 mecze. 11 spotkań domowych i 11 wyjazdowych, podczas których pokonamy ponad 8 tysięcy kilometrów (oczywiście w obie strony). Jest to dwa razy więcej niż w poprzednim sezonie.
Nasz najdalszy wyjazd zaliczymy w 17 kolejce rozgrywek, kiedy to udamy się do Gdyni, oddalonej od Jeleniej Góry o ponad 580 kilometrów.
Najbliższy wyjazd czeka nas z kolei w 15 kolejce rozgrywek. Pojedziemy wówczas na mecz do oddalonej o nieco ponad 50 kilometrów Legnicy.

Naszym głównym celem na sezon 2023/2024 jest utrzymanie w Lidze Centralnej.
Pierwszy rok pod szyldem MKS Vitamieo Jelenia Góra na pewno będzie bardzo dużym wyzwaniem zarówno sportowym jak i organizacyjnym.
Trzymajcie kciuki i kibicujcie całemu naszemu klubowi!


SEZON 2022/2023

W sezonie 2022/2023 drużyna seniorska kontynuować będzie grę w I Lidze Piłki Ręcznej Kobiet.
Do rozgrywek zostały zgłoszone 33 zespoły. W związku z czym liga została podzielona na 3 grupy.

Grupa A to zespoły z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Grupa C to głównie zespoły z województwa mazowieckiego, w tym aż 4 z Warszawy, ale także z województw lubuskiego i podkarpackiego.

Tak jak w poprzednim sezonie znaleźliśmy się z grupie B, razem z innymi drużynami z województwa dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.
Nasza grupa to silne zespoły z charakterem, które są bardzo ambitne i waleczne.
Sportową rywalizacje będziemy toczyć z: SPR Olkusz, Śląsk Wrocław Handball, SPR Sośnica Gliwice, UKS Dziewiątka Legnica, MTS Żory, KS Cracovia 1906, KS Otmęt Krapkowice, a także z trzema zespołami, które awansowały z II Ligi tj. MKS Victoria Świebodzice, Start Pietrowice Wielkie i AWS Szczypiorno Kalisz.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, zespoły zajmujące I miejsca, jeżeli będą chciały awansować do PGNIG Superligi Kobiet, biorą udział w turnieju Mistrzyń grup. W najwyższej klasie rozgrywek zagra zwycięzca, który spełni wszystkie wymagania licencyjne.

Rozgrywki w sezonie 2022/2023 to 22 kolejki zmagań. Czeka nas 20 meczy z mocnymi przeciwnikami.
10 spotkań wyjazdowych, 5 w pierwszej i 5 w drugiej rundzie. W sumie do pokonania mamy ponad 4 tysięce kilometrów!
Nasz najdalszy wyjazd zaliczymy w 7 kolejce, kiedy to udamy się do Krakowa.
Oczywiście najbardziej nie możemy się doczekać spotkań w Jeleniej Górze, mamy nadzieję, że trybuny hali przy Złotniczej 12 będą po brzegi zapełniały się kibicami przy każdym naszym meczu.