Remis i jeden punkt zdobyty w Tczewie

Po ciężkim pojedynku w Tczewie, do Jeleniej Góry przyjechał jedynie jeden punkt.

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku zmierzyliśmy się z pomorskim zespołem SPR Sambor Tczew.
Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Sędziowie pozwolili zawodniczkom obu zespołów na bardzo wiele, przez co mecz momentami mecz był wręcz brutalny. W pierwszej połowie to głównie gospodynie prowadziły i nadawały rytm rywalizacji.

W drugiej połowie granatowo-zielone cały czas goniły wynik. W końcu udało im się wyrównać. W 45 minucie meczu na tablicy mieliśmy remis po 20.
Do ostatniej sekundy na boisku trwała walka bramka za bramkę. W 54 minucie po rzucie Joanny Załogi po raz pierwszy tego dnia wyszliśmy na prowadzenie. Jednak gospodynie nie odpuściły, po chwili zdobyły bramkę kontaktową.
W ostatniej minucie meczu po golu Sabiny Gałuszki wygrywaliśmy 28-29.
Jednak przez niezrozumiałe decyzje sędziów, którzy w tym meczu mylili się niejednokrotnie, zawodniczkom z Tczewa udało się wyrównać.

Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 29-29, do wyłonienia zwycięscy były więc konieczne rzuty karne.
W dwóch seriach zarówno gospodynie jak i nasze zawodniczki były bardzo nieskuteczne.
Niestety w tej części spotkania sędziowie również bardzo chcieli zaznaczyć swoją obecność. Przez ich kolejne niezrozumiałe decyzje 2 bramki zdobyte przez nasze zawodniczki nie zostały uznane, a Sambor mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

SPR Sambor Tczew – MKS Vitamineo Jelenia Góra – 29-29 (14-13), k 6-5

MKS Vitamineo Jelenia Góra:
Martyna Wierzbicka, Karolina Matczyńska – Irina Morozenko 7, Marta Mazurkiewicz 6, Aleksandra Oreszczuk 4, Nikola Jarosz 3, Sabina Gałuszka 4, Joanna Załoga 4, Joanna Zgleszewska 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *