Stolica zdobyta!

Zdecydowanie udał się naszym dziewczynom wyjazd do Warszawy!

Na pierwszy mecz w Nowym Roku pojechaliśmy się do stolicy, gdzie w ramach 9 kolejki rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet zmierzyliśmy się z miejscowym Handball Warszawa.

Mecz ze względu na rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek, na prośbę gospodarzy został przeniesiony z weekendu na czwartek 11 stycznia 2024.
Dziewczyny, razem z firmą Szelux Travel, tego samego dnia rano wyjechały z Jeleniej Góry. Dzięki najlepszym kierowcom na miejsce dotarły szybko i bezpiecznie.

Punktualnie o 18:15 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek spotkania, które można było oglądać on-line na platformie tvcom.pl.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando granatowo-zielonych. Wynik otworzyła grająca z numerem 14 Joanna Załoga.
Powoli i systematycznie budowaliśmy przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła 7 bramek.
Po bardzo dobrej pierwszej części spotkania, w druga połowa była w naszym wykonaniu słabsza.
Zawodniczki z Warszawy wykorzystywały błędy jakie popełnialiśmy w ataku, karając nas kontrami w pierwsze i drugie tempo.
W 52 minucie udało im się doprowadzić nawet do remisu po 23. Jednak końcówka spotkania to 4 bramki z rzędu zdobyte przez nasze dziewczyny.
Mecz zakończył się wynikiem 24-28 dla MKS Vitamineo Jelenia Góra.

Dzięki 3 punktom zdobytym w Warszawie wskoczyliśmy na 9 lokatę w tabeli.

Handball Warszawa – MKS Vitamineo Jelenia Góra – 24-28