Nieudana wyprawa na Śląsk

W sobotę 27 stycznia 2024 roku, w ramach 11 kolejki rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet nasza drużyna udała się na Śląsk, by tam zmierzyć się z SPR Sośnica Gliwice.

Niestety tamtego dnia nic nie poszło zgodnie z planem.
Na meczu z powodów rodzinnych zabrakło Marty Mazurkiewicz. Sabina Kobzar-Witczak choć obecna na rozgrzewce, z powodu kontuzji nie pojawiła się na boisku. Z kolei Irina Morozenko w związku ze złamaniem ręki w dalszym ciągu nie była zdolna do gry.
Tak więc do spotkania przystąpiliśmy w dość mocno osłabionym składzie.

Mimo to rozpoczęliśmy je dość dobrze. Do 17 minuty meczu niezmiennie prowadziliśmy. Później Gliwiczanki wyrównały i zaczął się bój bramka za bramkę.
Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 15-14 dla SPR Sośnica Gliwice.

Druga część spotkania to do 43 minuty w dalszym ciągu wyrównana walka. Niestety wówczas nie wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych. Ponadto mieliśmy trudności ze zbudowaniem skutecznej akcji i dojściem do sytuacji rzutowych. Popełnialiśmy proste błędy, które zemściły się na nas kontrami gospodyń.
Na 10 minut przed zakończeniem spotkania zawodniczki Sośnicy zdobyły 6 bramkową przewagę, której nie byliśmy w stanie zniwelować.

Przegraliśmy z SPR Sośnica Gliwice 31-26.

Kolejnym spotkaniem rozpoczniemy rundę rewanżową. Po raz drugi w sezonie zmierzymy się z MTS Żory.
12 kolejka rozgrywek w sobotę 3 lutego 2024, o godzinie 17:00, w hali Parku Sportowego Złotnicza, przy ul. Złotniczej 12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *