Ostatni mecz bez zwycięstwa

W piątek 24 listopada 2023 rozegraliśmy ostatni mecz ligowy w roku 2023.
Niestety spotkanie potoczyło się zupełnie inaczej niż zakładaliśmy.

Po zwycięstwie w rzutach karnych nad SPR Sambor Tczew chyba wszyscy byliśmy bardzo pozytywnie nastawieni do meczu z UKS Dziewiątka Legnica.

Niestety nasze dobre nastroje i optymistyczne myśli wyparowały niemalże z pierwszym gwizdkiem spotkania.
Przyjezdne od początku zdominowały parkiet przy ulicy Złotniczej 12. Granatowo-zielone po pierwszych 5 minutach przegrywały 0-5. W dalszej części spotkania Legniczanki pokazywały, że to one są w dużo lepszej dyspozycji niż Jeleniogórzanki, które gubiły się w najprostszych elementach gry.
Niemalże cały pojedynek przebiegł pod dyktando przyjezdnych, które pokonały MKS Vitamineo Jelenia Góra 27-34.

Jedynym pozytywnym aspektem meczu okazał się występ Marty Mazurkiewicz, która została najlepszą zawodniczką naszego zespołu, według trenera przyjezdnych Michała Pastuszko oraz powrót do gry, po bardzo długiej przerwie obrotowej Oktawii Bieleckiej.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – UKS Dziewiątka Legnica 27-34
Bramki dla naszego zespołu zdobyły:
Morozenko 4, Mazurkiewicz 7, Jarosz 1, Gałuszka 1, Kobzar-Witczak 3, Załoga 6, Zgleszewska 1, Bielecka 4.

Obecnie czeka nas blisko dwu miesięczna przerwa w rozgrywkach.
Na parkiety Ligi Centralnej wrócimy 13 stycznia 2024. W stolicy naszego kraju zmierzymy się wówczas z Handball Warszawa.
W międzyczasie mamy zaplanowane dwa mecze kontrolne, pierwszy 12 grudnia we Wrocławiu a drugi 5 stycznia 2024 z zaprzyjaźnioną drużyną z Gerlitz.