Kolejne ważne punkty Vitamineo

Po zwycięstwie nad SPR Gdynia, w 7 kolejce ulegliśmy na wyjeździe SPR Pogoń Szczecin 26-21.
W następnym pojedynku jednak to znowu my byliśmy górą. Po rzutach karnych pokonaliśmy SPR Sambor Tczew.

Przegrana z SPR Pogoń Szczecin

W niedzielę 12 listopada rozegraliśmy mecz 7 kolejki rozgrywek. Naszym gospodarzem był zespół ze Szczecina.
W pierwszej części spotkania gra była bardzo wyrównana. Toczyliśmy pojedynek bramka za bramkę, przez większość czasu prowadziliśmy, jednak przeciwnik nie pozwolił nam odskoczyć, a po 30 minutach zeszliśmy na przerwę ze stratą jednak bramki.
Na początku drugiej połowy meczu wyszliśmy na prowadzenie, które w pewnym momencie wyniosło nawet 3 bramki. Jednak ok. 45 minuty spotkania gospodynie wyrównały, a chwilę później wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. W końcówce popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów i nie wykorzystaliśmy stuprocentowych sytuacji rzutowych, dzięki którym mielibyśmy szansę na zniwelowanie strat.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26-21, a punkty zostały dopisane do dorobku gospodyń spotkania, zespołu SPR Pogoń Szczecin.

SPR Pogoń Szczecin – MKS Vitamineo Jelenia Góra – 26-21
Bramki dla naszego zespołu zdobyły:
Oreszczuk 1, Jarosz 1, Gałuszka 2, Kobzar-Witczak 8, Załoga 7, Zgleszewska 2

Zwycięstwo po rzutach karnych

8 kolejka rozgrywek to kolejny pojedynek w Jeleniej Górze, który zapewnił wszystkim zgromadzonym na Złotniczej ogromną dawkę emocji.
18 listopada 2023 o godzinie 18:00 podjęliśmy zespół z Tczewa.
Przez całą pierwszą połowę spotkania granatowo-zielone kontrolowały sytuacje. Bardzo mocna obrona i skuteczne interwencje w bramce pozwoliły na wypracowanie kilku punktowej przewagi. Po 30 minutach mogliśmy cieszyć się z prowadzenia 14-11.
Druga część spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza. Jeleniogórzanki kontrolowały sytuacje, a kibice cieszyli się grą, która obfitowała w efektowne zagrania i widowiskowo zdobywane bramki. Jednak nasza 5 bramkowa wypracowana przewaga w końcówce zaczęła niestety dość szybko znikać.
Ostatnie 5 minut meczu to cztery z rzędu gole zdobyte przez przyjezdne. Ostatecznie o remisie przesądził rzut karny podyktowany w ostatniej minucie spotkania, a który wykorzystała grającą z numerem 66 zawodniczka SPR Sambor Tczew, Daria Cieślak.
Remis w regulaminowym czasie gry oznaczał, że o zwycięscy zdecydowały rzuty karne.
Tutaj większym opanowaniem wykazały się nasze zawodniczki, które nie pomyliły się ani razy. Dzięki czemu cała drużyna mogła się cieszyć z 2 punktów dopisanych do dorobku.
Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawiła się Marta Mazurkiewicz, która w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do dobrej gry i zwycięstwa naszego zespołu.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – SPR Sambor Tczew – 26-26, k 4-2
Morozenko 3, Mazurkiewicz 4, Jarosz 3, Gałuszka 1, Kobzar-Witczak 8, Załoga 4, Zgleszewska 3