Kolejne zwycięstwo biało-niebieskich

W sobotę 23 października nasza seniorska drużyna rozgrywała mecz 4 kolejki rozgrywek I ligi.

Zgodnie z planem dopisaliśmy do swojego dorobku 3 punkty. Podopieczne Trener Dili Samadovej nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem drużyny z Rudy Śląskiej.

Gospodynie jedynie przez 10 minut cieszyły się z prowadzenia. Po rzucie karnym Sabiny Kobzar w 13 minucie meczu, zaczęliśmy systematyczną budowę przewagi. Ślązaczki miały duży problem z wypracowaniem sytuacji rzutowych i zdobyciem bramki.

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 14 – 23.

Po zmianie stron w dalszym ciągu nie było mowy o wyrównanej walce. Biało-niebieskie były lepsze od Zgody pod każdym względem. Potwierdzeniem tego może być fakt, że swoją ostatnią bramkę nasze przeciwniczki zdobyły w 47 minucie meczu. Dodatkowo przez całe spotkanie zespół z Rudy Śląskiej zdobył jedynie 23 bramki – tyle co my zaledwie w pierwszej połowie.

Cały mecz obfitował w kary 2 minutowe. Sędziowie skrupulatnie nawet za najdrobniejsze przewinienia wysyłali zawodniczki na ławki rezerwowych. Zawodniczki KS Zgoda Ruda Śląska aż 14 razy schodziły z boiska z karami, przez to przez 28 minut całego spotkania grały w osłabieniu, a w związku z gradacją kar dwie z nich zostały odesłane na trybuny z czerwonymi kartkami. Dla porównania my graliśmy w osłabieniu jedynie 12 minut.

Rywalizacja zakończył się wynikiem 23 – 43 na naszą korzyść, a aż 13 bramek dla naszej drużyny zdobyła Joanna Załoga.

Dzięki dobrej postawie całego zespołu możemy cieszyć się ze zdobycia kolejnych punktów. Po trzech meczach mamy ich na koncie w sumie 9.

KS Zgoda Ruda Śląska – MKS Karkonosze Jelenia Góra 23 – 43

Bramki dla biało-niebieskich zdobyły:
Oktawia Bielecka 7, Natalia Gabryś 5, Marta Mazurkiewicz 4, Agnieszka Kowalska 4, Sabina Gałuszka 1, Sabina Kobzar 4, Joanna Załoga 13, Martyna Godyla 1, Julia Pędziwiatr 3, Karolina Muras 1.

Pozostałe mecze 4 kolejki

W pozostałych meczach kolejki SPR Olkusz wygrał w Krakowie 24-18, Gliwice na własnym parkiecie pewnie pokonały beniaminka z Krapkowic 29-17, a MTS Żory z Wrocławia wrócił bogatszy o kolejne 3 punkty. Zespół z Legnicy w ten weekend odpoczywał, a mecz pomiędzy CHKS PŁ Łódź a KPR Ruch Chorzów rozegrany dwa tygodnie wcześniej pewnie wygrały Chorzowianki.

Rozgrywki młodzieżowe

Jeżeli chodzi o wyniki naszych grup młodzieżowych w rozegranym w czwartek w Karpaczu meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorek nasze zawodniczki pokonały zespół MKS Victorii Świebodzice 31-29.
Niestety Młodziczki w Lubinie musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Mecz z SMS Zagłębie I Lubin przegrały aż 34-10.

Od naszych sponsorów

Na sobotni wyjazd przepyszne jedzonko przygotowała dla nas restauracja Szara Willa ze Szklarskiej Poręby.
Dziękujemy bardzo i zapraszamy wszystkich do wypróbowania ich świetnej kuchni.
Poniżej znajdziecie link do strony internetowej, znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące restauracji, hotelu oraz ich lokalizacji https://szarawilla.com/

Od naszego sponsora firmy Bolix otrzymaliśmy super polary, teraz na każdym wyjeździe będzie nam na pewno bardzo ciepło 🙂
Zajrzyjcie do nich – zajmują się sprzedażą różnego rodzaju materiałów budowlanych https://bolix.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *