Bez punktów z Żorami

W sobotę 3 lutego 2024 rozpoczęliśmy rundę rewanżową rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet w sezonie 2023/2024. Naszym przeciwnikiem w 12 kolejce był zajmujący drugą lokatę w tabeli, zespół MTS Żory.

Do spotkania przystąpiliśmy w bardzo mocno osłabionym składnie. Z powodów osobistych zabrakło Marty Mazurkiewicz, przez kontuzje nadgarstka na meczu nie pojawiła Oktawia Bielecka, z kolei Joanna Załoga i Sabina Kobzar-Witczak, wciąż zmagają się z urazami, przez co mimo obecności na meczu nie wyszły na parkiet.

Trenerka Dila Samadova miała więc do dyspozycji jedynie 9 zawodniczek grających w polu.

Mimo okrojonego składu i początkowych trudności mecz był bardzo dynamiczny i emocjonujący. Niestety przez nasze błędy z pierwszych minut, zespół z Żor wypracował sobie przewagę, która przez większą część spotkania oscylowała w granicy 5 bramek.

Nieobecność starszych koleżanek dała możliwość zaprezentowania się młodszym dziewczynom. Na prawym rozegraniu kilka spektakularnych bramek zdobyła leworęczna Alina Los. Jednak pod koniec meczu doznała ona kontuzji kolana, która nie pozwoliła jej na dokończenie gry. Nie wiemy jeszcze jak poważny jest uraz Aliny, nasza zawodniczka jest w trakcie diagnozowania.
Po kontuzji nadgarstka w końcu na boisku mogliśmy zobaczyć Irinę Morozenko, która również zaliczyła kilka bardzo udanych akcji i zdobyła ważne bramki z drugiej linii.

Na duże uznanie zasługują nasze skrzydłowe Sabina Gałuszka i Nikola Jarosz, które były siłą napędową całego zespołu. Niejednokrotnie mogliśmy obserwować akcje z ich udziałem, które kończyły się bardzo widowiskową bramką lub rzutem karnym oraz wykluczeniem zawodniczki z drużyny przeciwnej.

W końcowym rozrachunku jednak błędy które popełniliśmy przeważyły nad pozytywami. Po raz kolejny niedokładne podania i pomyłki w ataku pozycyjnym mściły się na nas kontratakami.
Mimo wszystko gra granatowo-zielonych daje nadzieję na przyszłość.

Tradycyjnie, po meczu trenerzy zespołów przeciwnych wybrali zawodniczki, które ich zdaniem zasłużyły na miano MVP.
W zespole MTS Żory najlepszą zawodniczką meczu została wybrana grająca z numerem 16 bramkarka Lidia Piotrowska. Z kolej w granatowo-zielonych MVP po raz kolejny została wybrana Martyna Wierzbicka.
Nagrody, słodkie upominki od Hotel Gołębiewski Karpacz wręczył zawodniczkom Wiceprezes Vitamineo – Daniel Kachnikiewicz.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – MTS Żory – 26-36 (11-17)

Bramki dla naszego zespołu zdobyły:
Irina Morozenko 3, Aleksandra Oreszczuk 1, Nikola Jarosz 3, Sabina Gałuszka 5, Alina Los 8, Joanna Zgleszewska 6.


Zdjęcia: Tomasz Raczyński

Zdjęcia: Przemek Kaczałko

Zdjęcia: Kacper Loch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *