Wygrana ze Zgodą

W niedziele 20 marca w hali przy ulicy Złotniczej 12 rozegraliśmy mecz 15 kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet.

Naszym przeciwnikiem był niżej notowany zespół z Rudy Śląskiej.

Niespodziewanie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia przyjezdnych. Jednak jeleniogórzanki szybko wyrównały wynik i przejęły prowadzenie.

W pierwszej połowie dzięki dobrej obronie mogliśmy się cieszyć z widowiskowych kontrataków biało-niebieskich.

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 21-16, który mógł być dużo wyższy, ale początkowo mieliśmy kłopoty z celnością. Mimo wypracowywania sytuacji rzutowych nie punktowaliśmy. Obijaliśmy słupki i poprzeczkę, parę piłek poleciało też w kotarę.

W drugiej części spotkania cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. Utrzymywaliśmy zdecydowaną przewagę nad zespołem Zgody. Graliśmy skutecznie, momentami po profesorsku.

W spotkaniu padło ponad 40 bramek, a autorkami ponad połowy były dwie z najbardziej doświadczonych w naszym zespole – Sabina Kobzar i Joanna Załoga.

Mecz zakończył się wynikiem 42-30.