Cenne punkty zdobyte w Olkuszu

W czwartek 6 stycznia zagraliśmy pierwszy mecz w 2022 roku. Był to również ostatni mecz pierwszej części sezonu.

Naszym przeciwnikiem w 11 kolejce rozgrywek był zespół z Olkusza.

Drużyna z małopolski w porównaniu z poprzednim sezonem uległa dużej przebudowie. Z SPR-em pożegnały się praktycznie wszystkie doświadczone zawodniczki, a zespół w sezonie 2021/2022 został oparty głównie na młodych wychowankach.

Do Olkusza jechaliśmy z bojowym nastawieniem. Po porażce z Ruchem Chorzów, musieliśmy wygrać to spotkanie, by w dalszym ciągu liczyć się w walce o fotel lidera.

Tak się ostatecznie stało, jednak mecz nie przebiegł tak jak to sobie wyobrażaliśmy.

Pierwsze minuty spotkania były dość dobre w naszym wykonaniu. Graliśmy pewnie w obronie, dzięki czemu wyprowadziliśmy kontry zamienione na bramki. Budowaliśmy przewagę, która po 15 minutach wynosiła 4 bramki. Różnica mogła być większa, jednak od początku mieliśmy duże problemy ze skutecznością. Przez nasze błędy i niewykorzystane sytuacje rzutowe zespół z Olkusza zaczął nas doganiać. Kilka kontr z rzędu sprawiło, że SPR wyrównał wynik i sam wyszedł na prowadzenie.

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 20-16 dla SPR Olkusz.

Po zmianie stron nasza gra trochę się poprawiła. Powoli zaczęliśmy niwelować przewagę Olkuszanek. Jednak waleczny młody zespół nie zamierzał odpuszczać. Od 40 minuty toczyła się gra „bramka za bramkę”.

Jeszcze pod koniec pierwszej części meczu SPR wziął na tzw. plusa naszą rozgrywającą Joanne Załogę. Grał wysoką obroną, która w połączeniu z brakiem kilku zawodniczek w naszym składzie, sprawiły, że trudno było nam wypracować dogodne sytuacje rzutowe.

Po raz kolejny na meczu zabrakło Sylwii Jasińskiej, Oktawii Bieleckiej oraz Karoliny Muras, która w meczu w Chorzowie doznała kontuzji kolana i jest w trakcie diagnostyki.

Mimo braków kadrowych, problemów ze skutecznością i dużą ilością błędów udało nam się zwyciężyć. Choć bramkę na wagę 3 punktów zdobyliśmy dopiero w 60 minucie meczu.

Zespół z Olkusza miał jeszcze szanse wyrównać, jednak w tym przypadku nasza obrona zafunkcjonowała bardzo dobrze i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

Mecz zakończył się wynikiem 33-34.

Bramki dla Karkonoszy zdobyły:
Natalia Gabryś 1, Marta Mazurkiewicz 7, Agnieszka Kowalska 6, Sabina Gałuszka 2, Sabina Kobzar 5, Joanna Załoga 4, Julia Pędziwiatr 4, Oliwia Przystalska 5.

Mecz z SPR Olkusz był naszym ostatnim w I rundzie rozgrywek. Teraz czeka nasz ponad miesięczna przerwa w lidze.

12 kolejka została zaplanowana na pierwszy weekend lutego, ale dokładne terminy spotkań nie zostały jeszcze podane.

Pewne jest za to, że w Jeleniej Górze na meczu spotkamy się 19 lutego 2022 kiedy to będziemy podejmować zespół z Krakowa.

Zdjęcia: SPR Olkusz, https://www.facebook.com/media/set/?vanity=sprolkusz&set=a.425755405736710

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *