Nowe zawodniczki MKS Vitamineo

Zaledwie kilka dni dzieli nas od startu rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet w sezonie 2023/2024.

Najwyższa więc pora żeby podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi naszego składu z tym sezonie.
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć w naszej ekipie pojawiło się kilka nowych twarzy. Trzon zespołu pozostaje jednak wciąż taki sam, a to znaczy, że Joanna Załoga i Sabina Kobzar-Witczak w dalszym ciągu stanowić będą główne filary naszej gry. Na skrzydłach królować będą Sabina Gałuszka i Nikola Jarosz, a bramki bronić będzie Martyna Wierzbicka. Na kole będziemy mogli oglądać Justynę Domin, a na rozegraniu lub skrzydle leworęczną Alinę Los. Trenerka w późniejszym czasie będzie mogła również liczyć na Martę Mazurkiewicz, choć z powodów osobistych w pierwszych meczach na pewno jej nie zobaczymy.

Niestety z gry w naszym zespole zrezygnowała Patrycja Wołoszczak. Młoda rozgrywająca, po ukończeniu nauki w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu, postanowiła wrócić w rodzinne strony i przenieść się do pierwszoligowego KS Otmęt Krapkowice.

Od początku sierpnia z zespołem Vitamineo trenuje 19-letnia obrotowa Joanna Zgleszewska. Młodzieżowa Reprezentantka Polski, postanowiła bronić granatowo-zielonych barw po zakończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Natomiast po powrocie z obozu przygotowawczego w nadmorskim Dźwirzynie do składu dołączyła 21 letnia rozgrywająca, pochodząca z Ukrainy, Irina Morozenko.

Dwóch kolejnych zawodniczek, które pojawią się na parkietach Ligi Centralnej Kobiet reprezentując nasz zespół, nikomu nie trzeba przedstawiać. Aleksandra Oreszczuk, w poprzednim sezonie grała w superligowym MKS Piotrkovia Piotrków Trybunalski. Z powodów osobistych zdecydowała o powrocie w rodzinne strony. Nasza wychowanka jest nominalną skrzydłową, jednak możliwe, że zobaczymy ją również na rozegraniu. Jej szybkość i umiejętności motoryczne idealnie wpasowują się w nasz styl i charakter gry.
Po przerwie związanej z macierzyństwem na parkiet powraca Agnieszka Kowalska. Ta doświadczona skrzydłowa jest doskonale znana kibicom, nie tylko z występów w rozgrywkach I-ligi, ale również Superligi, na pewno będzie mocnym punktem naszego ataku szybkiego.

Do zespołu, choć nie w pełnym wymiarze, dołączyła również kolejna nasza wychowanka Babrara Wrotniewska. Rozgrywająca w poprzednich sezonach występowała w zespołach I i II ligowych, głównie broniąc barw drużyn z pomorza. Po przerwie związanej z macierzyństwem postanowiła wesprzeć klub z rodzinnego miasta, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Trenerka Dila Samadova do dyzpozycji będzie miała również zawodniczki z zespołu Juniorskiego, głównie uczennice Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu, które będą uzupełniać skład seniorski. Mowa między innymi o bramkarce Barbarze Grabce, obrotowej Karinie Napieraj, czy skrzydłowej Weronice Poznańskiej.

W niedziele 24 września 2023 roku, o godzinie 17:00 zainaugurujemy pierwszy sezon Ligi Centralnej Kobiet, trzymamy kciuki za wszystkie nasze zawodniczki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *