3 punkty w meczu z Legnicą

Ważne zwycięstwo zanotowały biało-niebieskie w piątek 4 marca w wyjazdowym meczu z UKS Dziewiątka Legnica.

W związku z tym co się dzieje u naszych wschodnich sąsiadów, na znak solidarności z narodem Ukrainy nasze zawodniczki grały z przyszytymi do koszulek niebiesko-żółtymi wstążkami. Przed meczem razem z drużyną gospodarzy stanęliśmy do wspólnego zdjęcia – jedyne wojny jakie powinniśmy toczyć to te sportowe…

Spotkanie w ramach 12 kolejki pierwotnie miało się odbyć 4 lutego, ale dopiero teraz do niego doszło.

Od pierwszych minut pojedynek był bardzo zacięty. Toczyliśmy walkę bramka za bramkę. Ekipa z Legnicy postawiła bardzo trudne warunki. Dlatego po 30 minutach mieliśmy remis po 13.

W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę. W przeciągu 10 minut zdobyliśmy 8 bramek, tracąc jedynie 3 i w 40 minucie meczu prowadziliśmy 16-21. Legniczankom trudno było przebić się przez naszą obronę, a gdy już im się to udało miały problemy ze skutecznością.

Na 10 minut przed końcem spotkania zawodniczki UKS-u zmieniły ustawienie w obronie. Zaczęły grać bardzo wysoko, zmuszając nas do wbiegów i popełniania błędów. Początkowo przyniosło to zamierzony efekt, zmniejszyły przewagę do 2 oczek. Jednak o oddaniu prowadzenia nie było mowy.

Ostatecznie mecz zakończył się wygrana biało-niebieskich 25-29.

Bardzo dobre zawody rozegrała nasza kołowa Martyna Michalak, która nie tylko była bardzo silnym elementem obrony, ale także przy asystach Joanny Załogi, Sabiny Kobzar i Marty Mazurkiewicz zdobyła najwięcej bramek dla Karkonoszy, aż 10 razy pokonując bramkarkę przeciwniczek.

Drużyna z Legnicy to młody i ambitny zespół, który zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli z 23 punktami.
My plasujemy się na 3 lokacie z 30 punktami, tracąc do prowadzących zespołów z Chorzowa i Żor 6 oczek.

MKS Karkonosze wystąpił w składzie:
Martyna Wierzbicka – Marta Mazurkiewicz 5, Agnieszka Kowalska 1, Sabina Gałuszka, Sabina Kobzar 7, Joanna Załoga 5, Julia Pędziwiatr 1, Martyna Michalak 10, Oliwia Przystalska.

Zdjęcia: Przemek Kaczałko, Jelonka.com

Całą fotorelacje i relacje ze spotkania z UKS Dziewiątka Legnica znajdziecie w linku poniżej:

https://www.jelonka.com/wazne-zwyciestwo-w-legnicy-103736

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *