Ważny pojedynek w Chorzowie

W niedzielę 19 grudnia po raz ostatni w tym roku będziemy rozgrywać ligowy pojedynek. W zaległym meczu 8 kolejki na Śląsku spotkamy się z KPR-em Ruchem Chorzów.

Ruch od 2006 występował na parkietach najwyższej klasy rozgrywek, w sezonie 2020/2021 zajął ostatnie miejsce, co skutkowało spadkiem do I ligi. Jego miejsce zajęła Korona Handball Kielce, która mimo, że sportowo nie wywalczyła awansu, została dopuszczona do gry w PGNiG Superlidze Kobiet. Kielce przegrały z nami mecz o awans, który został rozegrany 22 maja 2021 roku w Markach pod Warszawą.

Chorzów w sezonie 2021/2022 występuje w I lidze, a także bierze udział w rozgrywkach MOL Ligi – ligi czesko-słowackiej, w której występuje 14 zespołów, a wśród nich min. takie zespoły jak DHK Banik Most, MSK Iuventa Michalovce oraz zaprzyjaźniona z nami DHC Slavia Praha. KPR zajmuje tam 11 miejsce w tabeli.

W rozgrywkach na terenie Polski Ruch jest liderem grupy. W 8 meczach jeszcze ani razu nie przegrał, a swoje pojedynki kończył zazwyczaj z dużą przewagą nad przeciwnikiem.

My zajmujemy obecnie 3 lokatę i do prowadzącego w klasyfikacji Chorzowa tracimy 3 punkty, które straciliśmy w starciu z MTS Żory.

Niedzielny mecz jest więc bardzo istotny dla nas, a także dla układu tabeli.

Wygrywając zrównamy się punktami z 2 wyprzedzającymi nas drużynami, będziemy mieć też taki sam bilans wygranych i przegranych meczy.

Spotkanie na Śląsku zapowiada się bardzo emocjonująco. Jeleniogórzanki doskonale znają się z Chorzowiankami, przez wiele lat wspólnie występowały w najwyższej klasie rozgrywek. Obie ekipy mają w swoich składach doświadczone zawodniczki, obu zespołom bardzo zależy na wygranej, dlatego dla żadnej z nich nie będzie to łatwy pojedynek.

Mamy nadzieję, że komplet punktów biało-niebieskie przywiozą do Jeleniej Góry!
Wierzymy w nasze dziewczyny i trzymamy za nie kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *