Wygrana ze Szczecinem

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły nasze zawodniczki w niedzielę 24 marca w hali przy ul. Złotniczej 12.

Punktualnie o 17:00 rozpoczęliśmy spotkanie z SPR Pogoń Szczecin. Choć pierwsza bramka padła łupem przyjezdnych, mecz od samego początku przebiegał pod dyktando jeleniogórzanek, które nadawały rytm rywalizacji. Po 30 minutach prowadziły 18-13.

Druga część rywalizacji to w dalszym ciągu przewaga Vitaminek, które utrzymywały dobre tempo gry. Grały skutecznie w ataku i mocno w obronie, a dowodem na to jest jedynie 9 straconych bramek w całej drugiej połowie meczu.

Tradycyjnie po zakończeniu spotkania trenerzy wybrali najlepiej grające zawodniczki drużyny przeciwnej.
Trenerka Dila Samadova za grę wyróżniła grającą z numerem 44 rozgrywającą Zuzanne Zimnicką. Z kolei Trener zespołu ze Szczecina Alicja Ślęzak miano MVP w naszym zespole przyznała Joannie Załodze.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – SPR Pogoń Szczecin – 29-22 (18-13)