Wygrana na zakończenie roku

Po serii porażek w końcu udało się!
Biało-niebieskie wygrały na zakończenie 2022 roku.

Ostatni mecz I rundy rozgrywek rozegraliśmy 10 grudnia 2022 roku w Kuźni Raciborskiej, gdzie naszym przeciwnikiem był zespół Start Pietrowice Wielkie.

Wynik spotkania otworzyły zawodniczki ze Startu, które szybko objęły prowadzenie. Nasze dziewczyny grały chaotycznie, popełniały proste błędy, co pozwoliło drużynie z Pietrowic wyprowadzać kontrataki i zdobywać proste bramki.
Ponownie w składzie Karkonoszy zabrakło Sabiny Kobzar-Witczak i Joanny Załogo, a na domiar złego Nikola Jarosz w pierwszych minutach meczu doznała urazu stawu skokowego i musiała opuścić boisko.

Gospodynie poczuły się pewnie i w 18 minucie prowadziły różnicą aż 7 bramek.
Do przerwy udało nam się odrobić trochę strat, jednak to dalej nasze przeciwniczki miały przewagę, po 30 minutach na tablicy był wynik 14-10 dla Startu.

Początek drugiej połowy w dalszym ciągu nie był zachwycający w naszym wykonaniu.
Jednak biało-niebieskie nie miały zamiaru się poddawać. Goniły wynik, aż w końcu w 49 minucie meczu na tablicy pojawił się remis po 21. Od tego momentu zaczęła się zacięta walka bramka za bramkę.

W ostatniej minucie spotkania przegrywaliśmy jedną bramką. Udało nam się wywalczyć rzut karny, jednak go nie wykorzystaliśmy.
Gospodynie przeszły do ataku, ale przechwyciłyśmy piłkę i do kontrataku ruszyła Sabina Gałuszka.
W brutalny sposób została sfaulowana i zatrzymana przez przeciwniczki. Sędziowie odgwizdali jedynie rzut wolny. Regulaminowy czas gry się zakończył, jednak do wykorzystania mieliśmy jeszcze bezpośredni rzut wolny.
Do jego wykonania przystąpiła Marta Mazurkiewicz. Śliwka trafiła do bramki przeciwniczek i stała się bohaterką meczu! Doprowadziła do remisu, a więc do wyłonienia zwycięzcy pojedynku potrzeba było jeszcze rzutów karnych.

A te zdecydowanie lepsze były w naszym wykonaniu!

Ostatecznie pokonaliśmy zespół Start Pietrowice Wielkie po rzutach karnych i zdobyliśmy 2 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *