Terminarz rozgrywek w sezonie 2022/2023

W końcu doczekaliśmy się harmonogramu rozgrywek nadchodzącego sezonu.
Przed nami 22 kolejki i 20 emocjonujących meczy.

I Liga w dalszym ciągu podzielona jest na 3 grupy. My ponownie znaleźliśmy się w grupie B.

Rywalizacje o punkty będziemy toczyć z 10 innymi zespołami. W naszej grupie znalazły się drużyny, z którymi już wcześniej spotkaliśmy się na I-ligowych parkietach, mowa o:
MTS Żory
UKS Dziewiątka Legnica
SPR Olkusz
SPR Sośnica Gliwice
KS Otmęt Krapkowice
Handball Wrocław

Drużyna z Wrocławia w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w tabeli i miała spaść do niższej klasy rozgrywkowej, jednak w związku z wycofaniem się z gry KS Zgody Ruda Śląska, zespół ze stolicy Dolnego Śląska pozostał w I lidze.

Dodatkowo w związku z reorganizacja PGNiG Superligi Kobiet, w I-Lidze również zaszło kilka zmian.
W minionym sezonie w naszej grupie liderem grupy był KPR Ruch Chorzów. Zagrał on w turnieju Mistrzyń, jednak przegrał pojedynek z drużyną z Gniezna, która uzyskała awans do Superligi, nie zrezygnował jednak z walki o grę wśród najlepszych. Pierwotnie zmiany w rozgrywkach miały nastąpić dopiero za rok, jednak Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzje, że już od września 2022 PGNiG Superliga Kobiet powiększy swoje szeregi. Możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce uzyskał właśnie zespół ze Śląska, a także ukraińska Galiczanka Lwów.

W związku z powyższym w naszej grupie zabraknie Chorzowskiego KPR-u, ponadto nie będziemy jeździć na mecze również do Łodzi. Mierzyć się będziemy za to z trzema zespołami beniaminków, a mianowicie:
MKS Kalisz AZS SWWS
Start Pietrowice Wielkie
MKS Victoria Świebodzice

Pierwsze kolejka rozgrywek w sezonie 2022/2023 została zaplanowana na połowę września.
Zmierzymy się wtedy z MKS Victoria Świebodzice, dla której będzie to również pierwszy mecz w I lidze w ogóle.

Jeszcze nie znamy dokładnej daty i godziny spotkania, ale już zapraszamy Was do kibicowania biało-niebieskim w hali przy ulicy Złotniczej 12!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *