Łączymy siły! Zaczynamy współpracę z MKS Victoria Świebodzice!

Tego na Dolnym Śląsku jeszcze nie było! Dwa kluby z bardzo bogatą historią i tradycją w piłce ręcznej postanowiły połączyć siły.

W piątek 26 kwietnia przedstawiciele klubu MKS Victoria Świebodzice przyjechali do Jeleniej Góry z propozycją nie do odrzucenia.
Nasze stosunki ze Świebodzickim klubem od lat mają się bardzo dobrze. Wspieramy się w swoich działaniach, niejednokrotnie zdarzało się nam również wymieniać radami i doświadczeniami.
W sezonie 2022/2023 rywalizowaliśmy wspólnie w grupie B I Ligi. Po transformacji systemu rozgrywek Świebodzice kontynuowały zmagania w I lidze, my z kolei wskoczyliśmy na wyższy poziom i rywalizowaliśmy w Lidze Centralnej Kobiet.

Świebodzicki MKS przez ostatnie lata mocno skupiał się na szkoleniu dzieci i młodzieży. W sezonie 2023/2024 Juniorki Victorii zdobyły Mistrzostwo Polski, natomiast Juniorki Młodsze dotarły do 1/16 Mistrzostw Polski.

Mając na uwadze rozwój piłki ręcznej w województwie Dolnośląskim, a także na terytorium całej Polski postanowiliśmy przystać na propozycję władz MKS Victorii Świebodzice i podpisać umowę o współpracy.

Współpraca daje obopólne korzyści. Dzięki niej wyróżniające się zawodniczki ze Świebodzic będą uzupełniały skład Vitaminek i będą ogrywały się na wyższym poziomie rozgrywkowym. Natomiast te z naszych zawodniczek, które będą mogły będą wspierały Victorię, dla nich będzie to również okazja do spędzenia większej ilości minut na boisku i zdobycie doświadczenia.

Umowa została już podpisana, jednakże ciągle trwają rozmowy precyzujące warunki współpracy.
W każdym razie zapowiadani się ona bardzo owocnie!

Zachęcamy do zajrzenia na profil MKS Victoria Świebodzice na facebooku:
https://www.facebook.com/victorianki/?locale=pl_PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *