Rollercoaster… z happy endem

Kto w sobotę 17 lutego 2024 był w hali przy ulicy Złotniczej 12 ten na brak emocji nie mógł narzekać.

W spotkaniu 14 kolejki na własnym parkiecie zmierzyliśmy się z zespołem ENEA Piłka Ręczna Poznań.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. W pierwszych minutach udało nam się wypracować kilkubramkowe prowadzenie. Po chwili jednak to zespół gości doprowadził do remisu, by za chwilę znów przegrywać. Do przerwy to jednak poznanianki były skuteczniejsze. Po 30 minutach na tablicy mieliśmy wynik 15-17 dla drużyny gości.

Początek drugiej części spotkania to wciąż dominacja przyjezdnych. Jednak nasze dziewczyny nie zamierzały odpuszczać. Udało im się zniwelować 5 bramkową przewagę i wyjść na prowadzenie. Wydawało się, że wynik został już przesądzony, jednak po chwili znowu w lepszej sytuacji znalazł się zespół z Poznania.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania mieliśmy remis po 32. Wówczas w ataku skutecznie zagrały gościnie, sędziowie podyktowali rzut karny, którego nie wykorzystała grająca z numerem 14 Milena Boryń.
Zyskaliśmy szansę na zdobycie zwycięskiej bramki, jednak straciliśmy piłkę. Zespół z Poznania skontrował, lecz sam zmarnował swoją szanse. Przechwycona przez nas piłka szybko powędrowała do wysuniętej Joanny Załogi, która nie zmarnowała okazji i zdobyła punkt na wagę zwycięstwa.

Po raz kolejny w tym sezonie mogliśmy więc cieszyć się z wygranej.

Mecz z ENEA Piłka Ręczna Poznań obfitował w błędy, zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Piękne serie skutecznych zagrań przeplataliśmy z błędami i niecelnością.
Dziewczyny na boisku zostawiły serce i wykazały się ogromną wolą walki do ostatnich sekund spotkania.
Mimo braków i trudnych momentów nasza drużyna wyszła zwycięsko z tego jakże trudnego pod względem sportowym meczu.

Po meczu trenerzy zespołów wybrali najlepiej grające zawodniczki z drużyn przeciwnych. W zespole z Poznania trener Dila Samadova MVP meczu wybrała grającą z numerem 17 Olhę Shliukhtinę, z kolei trener zespołu gości Amelia Chmielewska MVP meczu z naszej drużynie wybrała obrotową Elżbietę Piotrowską, której był to pierwszy mecz w granatowo-zielonych barwach. Słodkie upominki dla zawodniczek ufundował Hotel Gołębiewski w Karpaczu.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – ENEA Piłka Ręczna Poznań – 33-32 (15-17)

MKS Vitamineo Jelenia Góra:
Martyna Wierzbicka, Barbara Grabka – Irina Morozenko 4, Marta Mazurkiewicz 7 , Aleksandra Oreszczuk 4, Nikola Jarosz 4, Sabina Gałuszka 1, Elżbieta Piotrowska 3, Joanna Załoga 4, Oktawia Bielecka 6.


Zdjęcia: Tomasz Raczyński
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie: https://www.jelonka.com/jest-przelamanie-wyszarpujemy-zwyciestwo-122462

Zachęcamy również do odwiedzenie profilu Kacper Loch Photography gdzie również najdziecie sporą dawkę zdjęć ze spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *