Bez punktów z MTS Żory

Niestety, pierwszy raz od blisko roku w ligowym starciu musieliśmy uznać wyższość przeciwników.

W rozgrywanym w sobotę 13 listopada 2021 w Jeleniej Górze meczu 7 kolejki przegraliśmy z MTS Żory.

Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte. Wynik otworzyła kapitan naszego zespołu Joanna Załoga i zaczęła się walka bramka za bramkę. Na początku udało nam się wypracować dwu-bramkową przewagę, jednak po faulu Sabiny Gałuszki w 15 minucie, za który dostała ona czerwoną kartkę, Żory odrobiły straty.

W meczu z powodów formalnych nie mogła zagrać leworęczna Julia Pędziwiatr. Brak dwóch prawo-skrzydłowych namieszał nam nieco w szykach.

Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 15-15.

Początek drugiej połowy był niestety nie najlepszy w naszym wykonaniu. Dużo strat i nieskuteczna obrona sprawiły, że MTS odskoczył, a jego przewaga w 45 minucie wyniosła nawet 5 bramek.

Poprawiliśmy obronę i zaczęliśmy grać konsekwentniej w ataku. Dzięki zaskakującym bramkarkę rzutom z drugiej linii Agnieszki Kowalskiej odrabialiśmy straty.

Udało nam się zmniejszyć przewagę do jednej bramki, jednak zawodniczki z Żor nie zamierzały odpuszczać. Mimo, że ostatni gol padł łupem Oktawii Bieleckiej nie wpłynęło to na rezultat końcowy.

Mecz zakończył się wynikiem 27-29.

Bramki dla Karkonoszy zdobyły:
Oktawia Bielecka 4, Agnieszka Kowalska 8, Sabina Gałuszka 2, Sabina Kobzar 4, Joanna Załoga 7, Karolina Muras 2.

Spotkanie z MTS Żory zapoczątkowało nam serię ciężkich pojedynków, wcześniej mierzyliśmy się głównie z zespołami z dołu tabeli.
Za dwa tygodnie 27 listopada rozgrywać będziemy zaległy mecz z SPR Sośnica Gliwice.
Na początku grudnia czeka nas pojedynek z beniaminkiem – KS Otmęt Krapkowice, który od początku sezonu radzi sobie zaskakująco dobrze, obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli.
Z kolei tuż przed świętami udamy się do spadkowicza z PGNIG Superligi Kobiet – KPR-u Ruch Chorzów.
Przed nami więc czas intensywnych przygotowań. Trzeba przeanalizować błędy, wyciągnąć wnioski i do kolejnych starć przystąpić silniejszym.

Zdjęcia: Tomasz Raczyński

Relacje z meczu znajdziecie również na stronie:
https://jg24.pl/?txt=50818&title=passa_zakonczona_dziekujemy_za_364_dni_zwyciestw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *